Starostlivosti o pleť a vlasy? Skúste hodváb

Starostlivosť o pleť a vlasy je prirodzená pre každú ženu, ktorá chce byť krásna. Hodváb pomôže zobudiť sa ráno krajšie, pozrieť sa do zrkadla a byť spokojný s tým, čo vidíme. Krásna žiarivá pleť, menej viditeľné vrásky, svieže vlasy, žiadny upchatý nos kvôli alergii. Vďaka hodvábu sa to môže stať skutočnosťou.

Ľudia sa v dnešnej uponáhľanej dobe snažia nájsť si počas dňa chvíľu iba pre seba. Stres, náročná práca, alergie a rôzne kožné problémy sú súčasťou dnešnej doby. Kvalitný spánok, kedy vieme zrelaxovať by sme si mali dopriať za odmenu každý deň. A takouto odmenou môžu byť hodvábne obliečky Ypnoa. Sú vyrobené z certifikovaného 100% prírodného hodvábu. Prečo sme sa rozhodli práve pre hodváb ako starostlivosť o pleť a vlasy?

Hodváb predstavuje láskavý a hlavne bakteriálne čistejší povrch pre našu tvár a pokožku tela.

Hodvábne obliečky, či hodvábne pyžamo sú jemné k pokožke ľudí so zvýšenou citlivosťou alebo kožnými problémami. Bavlna je síce prezentovaná ako skvelá voľba, v skutočnosti je ale svojimi vláknami drsnejšia. Trenie pokožky so sklonom k začervenaniu, alergii alebo iným problémom môže spôsobiť ďalší zápal a celkové zhoršenie vzhľadu.

Bavlna nasáva prirodzenú mastnotu a baktérie z našej tváre, a vlasov. To môže znieť skvele, avšak museli by sme po každej noci bavnené obliečky a pyžamo prať, aby sme sa s baktériami v posteľnom prádle ďalšiu noc opäť nestretli. Bohužiaľ, toto nie je reálne v bežnom živote. A tak sa z nášho nočného oblečenia ako aj z bavlnených obliečok stáva "Petriho miska" plná baktérií.

Hodvábne obliečky a hodvábne pyžamá absorbujú menej vlhkosti a nečistôt z nášho tela, čím môžu byť zdravšou alternatívou. Hodváb by ste teda mali zahrnúť do svojej starostlivosti o pleť a vlasy.

(článok bol spracovaný na základe informácií z healthline.com a na základe klinickej štúdie Efficacy of Silk-like bedding fabric pillow case in the treatment of acne vulgaris)