Dlhovekosť luxusu: Aká je životnosť hodvábnych obliečok?

Hodvábne obliečky sa stali obľúbeným základom domácností ľudí, ktorí si cenia zdravie, krásu a zároveň chcú investovať do nadčasových kúskov. Často sa ale stretávame s otázkou Aká je životnosť hodvábu a hodvábnych obliečok? V tomto článku odpovieme nie len na túto otázku ale tiež poradíme, ako životnosť hodvábu a jeho krásy predĺžiť. 

Hodváb je prírodné proteínové vlákno, ktoré milujeme kvôli jeho výnimočným vlastnostiam. Ide o výnimočne jemnú priedušnú textíliu, ktorá vďaka svojim hypoalergénnym vlastnostiam je prvou voľbou pre ľudí s rôznymi kožnými problémami.

Faktory ovplyvňujúce životnosť hodvábu

Kvalita hodvábu je na prvou mieste, pretože iba pravý morušový hodváb vydrží skutočne roky. Tajomstvom je tiež vynikajúce remeselné spracovanie bez použitia prímesí iných materiálov.

Počet hodvábnych nití tkaných do štvorcového palca látky 

Vyšší počet nití zvyčajne znamená tiež hustejšiu, odolnejšiu tkaninu, ktorá vydrží bežné používanie a častejšie pranie. Čím pevnejší hodváb (vyššie momme), tým vyššia životnosť.

Správna starostlivosť

Hodvábna obliečka, ale tiež hodvábne šatky, župany a iné výrobky z hodvábu odporúčame vždy prať s jemným prostriedkom určeným na hodváb. Ideálne pranie je ručne jemným namáčaním vo vlažnej vode. Hodváb nepatrí do sušičky na prádlo ani na horúci radiátor.

Frekvencia používania

Na hodvábnych obliečkach môžete určite spať každý deň, avšak keďže ide o prírodnú tkaninu, má rád vodu. Odporúčame prať raz za týždeň alebo za 2 týždne. Tiež zvážte mať na striedanie aspoň dve obliečky.

Životnosť luxusných hodvábnych obliečok

Hodvábne obliečky, hodvábne čiapky, hodvábne gumičky, hodvábne čelenky, hodvábne župany.. Využitie hodvábu snáď nemá hranice a zákazníci ho milujú, pretože vydržia pri správnej starostlivosti naozaj niekoľko rokov, v odhade minimálne 5 rokov určite aj viac.

YPNOA sa zhoduje s tvrdením, že kto raz vyskúša hodváb, je to láska na prvý dotyk.