8 pravidiel elegantnej ženy bez ohľadu na vek

Elegancia je podmanivá vlastnosť, ktorá zostáva vrytá do našich spomienok ešte dlho po stretnutí s elegantným človekom. Aké sú ale hlavné prvky elegancie? Dá sa elegancii naučiť? Môžeme sa elegantným človekom stať, alebo sa tak už musíme narodiť? V tomto článku si povieme o elegancii, skúsime odpovedať na uvedené otázky, a tiež sa zamyslíme, koľko stojí elegancia. 

Má elegancia v modernom svete miesto?!

V dnešnom modernom svete sa so skutočne elegantnou dámou, alebo pánom stretneme len zriedka. Módne trendy sa snažia sledovať generácie bez ohľadu na vek a YPNOA len krúti hlavou v duchu nad niektorými z bežného davu. Široké nohavice, rozťahané tričká, roztrhané rifle, mini tielka, dúhové vlasy, ošumelá bižutéria, nehovoriac o otrasnom slovníku a hanlivom vyjadrovaní o druhých. Zdá sa nám, že elegancii akosi odzvonilo, preto sme sa rozhodli spísať aspoň zopár krokov, ako sa k elegancii vrátiť a popísať čo znamená "byť elegantný".

Kabelka, mobil ani kľúč od auta nepatrí na stôl

Hlavne ženy, ktoré si kúpia alebo dostanú novú kabelku si ju prakticky okamžite vyložia na stôl v reštaurácii, alebo v kaviarni, vyberú z nej telefón, ktorý si položia hneď vedľa taniera, aby ho mali po ruke v prípade potreby. Ide o zásadné chyby elegancie. Prvý dojem si pokazíte týmto prakticky okamžite u skutočne elegantného partnera pre stretnutie na úrovni.

V spoločnosti sa elegantná žena nevyjadruje o druhých v zlom

Ak ste na stretnutí akéhokoľvek charakteru, nikdy sa nevyjadrujte na niekoho adresu v zlom, ani ak ste s danou osobou konflikte. Nepoukazujte na jej chyby, nevysmievajte sa, nevyťahujte citlivé informácie a nepríjemné zážitky. Ak ku druhému človeku neviete povedať pekné slovo, odporúčame radšej ostať ticho, prípadne si takýto rozhovor nechať ku vínu s najlepšou kamarátkou v súkromí. V spoločnosti sa snažte rozosievať dobrú náladu a harmóniu. Budete v nej tak dlho vítaní.

Žiadny hlasný smiech, prehnané gestá ani hlasný rozhovor

Elegantná žena sa má pri rozhovore venovať len úzkemu okruhu ľudí. Nech sa rozprávate o hocičom zábavnom, ostatnú spoločnosť to pravdepodobne nebude zaujímať, práve naopak. Odporúčame tiež kontrolovať svoje gestá, nespôsobovať správaním rozruch. Absolútne vylúčené sú v elegantnej spoločnosti vulgárne slová.

Vyjadrujte sa o jemne o citlivých témach

Ocitli sme sa vo svete, kde zúri vojna, sme svedkami rôznych politických konfliktov a spoločenských rozdielov. Platí však, že každý človek má svoj názor a pohľad na vec. Aby sme si vytvorili skutočne zdravý názor, je potrebné prečítať si veľa vedeckých článkov, poznať pozadie a históriu situácií, ku ktorým sa chceme vyjadriť. Prevratné názory, radikalizmus, nenávisť voči etnikám, nadávanie na vedenie štátu.. Nič z toho ku elegantnému človeku v spoločnosti nepatrí. Vyjadriť vlastný názor môžeme, avšak vždy len veľmi opatrne a citlivo na základe relevantných informácií.

Nevravte o svojich zárobkoch alebo koho poznáte

Je skvelé, ak sa nám darí, ak sa nám podaril nejaký úspech, ak sme za krátky čas mali veľa šťastia na financie, prípadne ak je medzi našimi priateľmi niekto verejne známy. Pýšiť sa tým ale v spoločnosti je maximálne nevhodné. Príjmy by mali ostať za každých okolností nezverejnenou informáciou, pretože zle pochopené chválenie sa môže priniesť viac problémov ako osohu. To isté platí o sebaľutovaní sa. Elegancia sa nemeria zárobkom!

Vyhýbajte sa rušivému parfému

Hlavne v letných mesiacoch je normálne používať niekoľko voňavých prípravkov, ktoré majú okolo našej osoby urobiť krásny dojem. Platí však, že čo sa páči nám, môže byť pre niekoho rušivé a odpudivé. S parfémom teda v spoločnosti opatrne. Odporúčame tiež ovládať pravidlá parfumov na každodenné nosenie, na špeciálne príležitosti, prípadne na večerné nosenie. Samozrejmosťou je ale vždy 100% osobná hygiena a upravenosť, ktorá je absolútnou súčasťou elegantného človeka.

Prírodné materiály áno, okázalé veľké značky nie

Tričká s veľkým vyobrazením značky sú už absolútne out. Spoločenský prešľap, čo sa vizuálu týka, ľahko urobíte tiež s veľmi umelo pôsobiacimi materiálmi. Odporúčame nezabúdať ani na doplnky. Ak ste milovníčka bižutérie, voľte ju starostlivo, vyhýbajte sa napodobeninám drahých šperkov. Veľmi pekným elegantným doplnkom môže byť napr. hodvábna gumička, hodvábna čelenka do vlasov, či hodvábna šatka okolo krku. Je jedno, či máte rada zlato alebo preferujete striebro. Páni pozor na nevkusné hodinky, hrubé retiazky na krku a podobne. Platí však, že elegantná dáma môže byť aj úplne bez doplnkov.

Elegancia nemusí stáť stovky ani tisíce eur

Elegantná dáma na seba strhne pozornosť aj bez toho, aby mala na sebe drahé značkové oblečenie. Žiadna výstrednosť, upravený čistý vzhľad, príjemné vystupovanie a milý úsmev sú stavebným kameňom elegantnej dámy aj pána. Ak sa cítite lepšie v drahom oblečení známych značiek, je to v poriadku. Pozor ale aby nebol váš vzhľad rušivý a nespôsoboval kontroverziu. Skutočných priateľov a obdivovateľov si nájdete ochotou pomôcť a srdečnosťou, nie značkami a okázalosťou.

Ak ste sa pri tomto článku zamysleli o elegancii, prípadne ak súhlasíte s nami, tešíme sa. Môžete nám na info@ypnoa.com napísať, čo znamená elegancia pre Vás osobne.

YPNOA miluje eleganciu a je na to hrdá!