Čo si zbaliť do lietadla? Cestuj a oddychuj

Aj vy už máte dosť zimy a pomaličky začínate rozmýšľať nad dovolenkou? YPNOA miluje slnko, more a leto, aj keď každé obdobie v roku má svoje čaro. Ak patríte k ľuďom, ktorí sa chcú premiestniť na iný koniec sveta čo najrýchlejšie, pravdepodobne volíte cestu lietadlom. Prinášame zoznam vecí, čo si zbaliť do litadla, aby ste mali príjemné cestovanie. Priletíte do svojej destinácie oddýchnutá a krásna. 

Pohodlné oblečenie

Síce môžeme na instagrame vidieť mnoho fotiek elegantných dám, ako sedia krásne nastylované v lietadle v lodičkách a kostýme, bohužiaľ realita je iná (pokiaľ neletíte súkromným lietadlom, resp. 1. triedou). Do lietadla odporúčame voliť pohodlné oblečenie, ako mikina z príjemného materiálu, voľnejšie nohavice a určite topánky uzavretého typu (botasky, tenisky). Nevhodné sú žabky, či sandálky. V lietadlách býva často chladnejšie, nepríjemný je chlad hlavne pre nohy a ramená.

Štuple do uší 

Štuplíky do uší vás odizolujú od nepríjemného hluku, ktorý často robila pri vzlietnutí deti. Môžete sa vďaka štuplíkom viac sústrediť na čítanie knižky, na prácu, ktorú chcete v lietadle stihnúť, alebo rýchlejšie zaspať.

Žuvačka

Mentolová žuvačka je podľa nás nevyhnutnosť vecí, čo si zbaliť do lietadla. Udržiava príjemnú chuť v ústach aj pri dlhšom lete. Špeciálna funkcia žuvačky je hlavne v tom, že vám pri stúpaní alebo pristávaní nezaľahne v ušiach, čo je vždy veľmi nepríjemné.

Maska na spanie

Hodvábna maska na oči vám spríjemní oddych v lietadle. Dokáže upokojiť stres, je príjemným pohladením vašej tváre, navyše neprepúšťa svetlo. Maska je maličká, nezaberie v kufri žiadne miesto. Je veľmi príjemná v každom počasí, obzvlášť v lete, pretože hodváb nespôsobuje nepríjemné potenie.

Kniha alebo časopis

Väčšina aerolínií dáva pasažierom časopisy, s ktorými si viete skrátiť chvíľu v lietadle, aj keď, už sa nám stalo, že takýto časopis sme k dispozícii nemali. Odporúčame ale stále doniesť si literatúru, ktorá zaujíma vás. Čas v oblakoch bude bežať oveľa rýchlejšie.

Bezdrôtová nabíjačka

Poznáte ten nepríjemný stresujúci pocit, keď nastupujete do lietadla a nemáte 100% nabitý telefón? Po pristátí často potrebujete zavolať taxík, transfer, do hotela, prípadne svojim známym, ak sa neviete na letisku nájsť. Bezdrôtová nabíjačka je vaša SOS pomoc. V lietadle nie sú k dispozícii zástrčky.

Sluchátka do uší 

Nie je nič príjemnejšie, ako počúvať počas pohľadu von oknom z lietadla svoju obľúbenú hudbu. Ak cestujete dlhšie trasy, v lietadle možno dostanete sluchátka, avšak niekedy sa to spája s menšími poplatkami. My vždy uprednostňujeme mať vlastnú výbavu, aby nič nezaskočilo.

Vankúšik do lietadla 

Sedačky v lietadlách nie sú často polohovateľné, nehovoriac o dlhších letoch (viac ako 2 hodiny), kedy sa pre spríjemnenie chcete usadiť do sedačky, avšak stále máte pocit, že váš krk nie je úplne v komforte. Vezmite si najbližšie so sebou malý vankúšik (podlhovastý, či štvorcový typ). Je to iný pocit. Odporúčame hodvábnu obliečku na tento vankúšik, ktorá opäť nespôsobí nepríjemné potenie krku a mastenie vlasov na zátylku.