5 jednoduchých krokov ako spomaliť starnutie pleti

Večná mladosť, svieža pleť a dosiahnuť, aby bol vek iba číslom, vyhrať boj so starnutím. Ako spomaliť starnutie pleti je otázka každej ženy. Aj vy máte strach zo starnutia a vždy sa so závisťou pozeráte na tie, ktoré snáď úplne zastavili čas a budú vyzerať mlado vždy? Buďte jedna z nich. Tajomstvo mladej pleti odhaľujeme pre všetky ženy práve teraz. Za pleť môžeme určite do istej mieri ďakovať genetike, ale veľká časť starostlivosti je tiež v našich rukách. 

Vždy len nevyhnutné minimum maku-pu

Kvalitný make-up pomáha skryť na pleti nedokonalosti, zjednotiť tón, cítiť sa sebavedomejšie. Niektoré ženy bez make-upu odmietajú prekročiť prah domu, cítia sa nahé. Viaceré štúdie potvrdili, že čím menej nanášame make-upu, tým lepšie. Make-up môže podporovať produkciu mazu, upchávať póry, spôsobovať pupienky. Ak make-up predsa len potrebujeme pre lepší pocit, je dôležité ho každý večer dokonale odstrániť, tvár vyčistiť. Následne pleť uložte na spánok na dokonale čistý vankúš.

Starostlivosť o pleť nemá byť zložitá ale účinná

Doktori špecializujúci sa na pleť a kožné problémy odporúčajú vždy produkty na prírodnej báze, jemné čistiace prípravky, ktoré pleť nevysušujú ale hydratujú. Dobré je občas zmeniť čistiace prípravky, umývať pleť namiesto vody čajom (použiť môžete harmanček, zelený čaj, levanduľu). Po čistení pleti má nasledovať vždy hydratačný krém. Na noc používame spravidla hutnejší krém ako cez deň. Píling by sme mali dopriať pleti len sporadicky. Naopak, naparovanie a saunovanie pleti prospieva a malo by byť súčasťou starostlivosti.

Opaľovací krém v každom počasí zabráni starnutiu pleti

Krém s UV ochranou je alfou a omegou krásnych žien, ktoré snáď zastavili čas. Opaľovací krém by sme mali nanášať podľa Angeliny Jolie, Jennifer Lopez, či Jenifer Aniston v každom počasí, vždy keď ideme von. Vo svojej rutine ho majú všetky krásky, Aziatky si pred slnkom tvár chránia neustále, učme sa od nich. Nanášajte denne na tvár, ramená a dekolt kvalitný opaľovací krém s UV faktorom aspoň 30. Chráňte svoj krk v lete šatkou, zvyknite si nosiť v lete klobúk, či slnečník.

Pravidelná masáž tváre a tvárová joga

Ak ste boli niekedy na nejakom cvičení, alebo masáži, viete, ako dobre sa cítilo Vaše telo. Tak prečo nemasírovať a netrénovať svaly na tvári? Na našej tvári máme 42 svalov, vďaka ktorým môžeme prejavovať naše pocity, hýbať časťami tváre. Časom tieto svaly chátrajú, strácajú pružnosť. Masáž tváre, či tvárová joga pomáha svalom ostať aktívne, prekrvené a potrebné, čo predstavuje pomerne lacnú procedúru, ako spomaliť starnutie pleti. Výsledkom je svieža a mladistvá pleť. Masáž tváre robte vždy dokonale čistými rukami. My však odporúčame špeciálny roller na pleť.

Pozitívne nastavenie mysle

Stále sa vám ježia chĺpky, keď čítate ako slávne osobnosti radia myslieť pozitívne, nastaviť sa na to dobré a užívať si život. „Áno, mať Tvoj príjem, aj ja som pozitívna“. Pri tomto by sme chceli veľmi opatrne avšak vyjadriť súhlas s našimi hviezdnymi koučkami. Pleť si pamätá plač, hnev, únavu. Prijať život a tešiť sa z bežných maličkostí, očakávať vždy dobrý koniec za každým rozhodnutím a byť nadšená aj zo spevu vtákov alebo kvitnutia kvetov môžeme bez ohľadu na náš bankový účet.

Ypnoa verí: "Usmej sa na život a život sa usmeje na Teba."