10 základných krokov, ako sa ráno zobudiť krásna

Milé dámy. Všetky poznáme ten pocit, keď sa ráno prebudíme, ale bojíme sa ísť pozrieť na seba do zrkadla. Cítime, že naše oči nie sú dokorán otvorené. Naša pleť je zvädnutá. V našom žalúdku sa stalo niečo zlé. Netešíme sa na deň, ktorý nás čaká, lebo sme sa proste zobudili zle. Prinášame preto 10 overených krokov, ako sa ráno zobudiť krásna, mať krásnu pleť a energiu pre ďalší deň. 

Krok č. 1: Večer žiadny alkohol!

A keď povieme žiadny, myslíme tým naozaj žiadny. Určite je fajn dať si po celom dni pohár kvalitného vína, osviežujúceho piva vonku s priateľmi, či štamperlík bylinkového likéru. Alkohol ale v našom tele večer naozaj nespôsobí veľa dobrého, nehovoriac o prípade, ak sa pred spaním mierne opijeme. Alkohol prinesie ráno vačky pod očami, opuchy na tvári, prípadne bolesť hlavy. Nejdeme tu rozpisovať všetky negatíva, ktoré alkohol so sebou prináša pre naše telo a krásu. Samozrejme, pohárik kvalitného alkoholu je príjemným spestrením nášho dňa, určite si ho radšej doprajme poobede, ako tesne pred spaním!

Krok č. 2: Len ľahká večera

Hamburger, chipsy, stejk, hranolky, langoše, popkorn, koláče.. Ó MŇAM! Tieto prehrešky milujeme všetci. A večer vždy chutia akosi lepšie. Telo je unavené, chceme si dať niečo, po čom nám naše chuťové poháriky priam kričia: "Dopraj si, veď si mala dnes tak ťažký deň!" Toto je ale len démon, ktorý chce uspokojiť svoje túžby. Naše telo všetky tieto jedlá neskutočne na noc zaťažia. Telo vrátane trávenia si chce v noci spolu s nami oddýchnuť! Nežeňme ho preto do nočnej šichty. Doprajme si radšej ľahkú zeleninku osmaženú na panvici s bylinkami alebo semiačkami. Šalát z čerstvej zeleniny. Alebo si dajme proste na noc prestávku od jedla a vynechajme raz do týždňa večeru úplne. Po čase si na tento režim zvykneme a určite sa dostaví aj výsledok ráno.

Krok č. 3: Odlíčená pleť a čisté telo pred spaním je základ

Všetky chceme byť počas dňa krásne, voňavé a upravené. Nanášame mejkapy, parfumy, krémy. Večer, keď sa ale pozrieme do zrkadla v našej kúpelni, môžeme si všimnúť, že naša pleť je unavená, akoby hovorila "prosím, umy ma!" Určite je dôležité pred spaním dôkladne odlíčiť tvár, dať si príjemnú sprchu, zmyť všetok ten prach z ulice, ktorý sa na nás počas dňa nalepil. Použiť by sme mali kvalitnú odličovaciu kozmetiku a hlavne veľa čistej vody. Zelenú má neparfemovaná kozmetika. Večer si chce oddýchnuť aj náš noštek. Čisté telo oblečme do hodvábneho pyžama, čím ho pohladíme pred spaním.

Krok č. 4: Večerná kozmetika je zárukou ako sa ráno zobudiť krásna

Ako sme už spomenuli, večerná kozmetika je tiež dôležitá. Na trhu dostať množstvo hydratačných nočných krémov. Nám sa veľmi osvedčila značka Shiseido, konkrétne Beauty sleeping mask s vitamínom C. Použiť môžete samozrejme aj inú značku, ktorá vyhovuje práve vašej pleti a rozpočtu. Aby ste efekt svojej starostlivosti o pleť posilnili, odporúčame zadovážiť si pre krásnu pleť masážny valček na pleť YPNOA. Tieto valčeky sú hitom v starostlivosti o pleť.

Krok č. 5: Tešíme sa na ďalší deň aj vďaka oblečeniu a raňajkám, ktoré nás čakajú

Sme pred spaním unavené ale myslime na nový deň. Premyslime si, čo ráno po prebudení zjeme. Čerstvé ovocie? Cereálie? Kvalitná nová káva? Pripravme si plán na raňajky, ktoré nám budú chutiť. To isté platí aj o oblečení. Vyberme si outfit na ďalší deň. Ráno predídeme zhonu a jednoducho budeme mať o dôvod viac tešiť sa na ďalší deň. Odporúčame do šatníka zaradiť hodvábnu blúzku alebo hodvábne tričko, ktoré z nás spraví neodolateľné ženy.

Krok č. 6: Čerstvý vzduch znamená čerstvé ráno

Večerný vzduch podľa nás vonia stále tak inak. Príjemne. Cítime v ňom pokoj. Doprajme svojej spálni čerstvosť a vôňu noci. Otvorme okno, vyvetrajme svoj byt. Odporúčame vetrať aspoň 15 minút pred plánovaným spánkom. To, že sa ráno môžeme zobudiť krásna je aj o kyslíku, ktorý príjmame počas spánku.

Krok č. 7: Čistota všade okolo nás

My v tíme YPNOA milujeme čistotu. Poriadok a čistota je základ pre pokoj duše a podvedomia. Upracme svoju spálňu. Udržiavajme svoje obliečky pravidelne čisté, voňavé. Nech je naša posteľ a spálňa útočiskom, kam sa tešíme po celom dni. Ak si chceme navyše dopriať dávku luxusu, prírodnú starostlivosť, sviežosť bez baktérií, odporúčame naše krásne hodvábne obliečky na spanie YPNOA. Ako doplnok pre spánok tu máme pre hodvábnu masku na spanie NATURAL alebo LUX s praktickým cestovným balením. Naše hodvábne obliečky a masky odporúčajú už ženy po celom Slovensku. Zistite na vlastnej koži prečo a ráno nám napíšte 🙂

Krok č. 8: Učešte sa pred spaním

Znie to asi zvláštne, ale aj pred spaním by ste sa mali učesať. Vyčešte zo svojich vlasov prach. Prevzdušnite ich. Kĺzanie kefy na vlasy navyše pôsobí na naše nervy relaxačne. Vlasy napokon dajte do drdola alebo copu, či vrkoča na noc. Tento rituál odporúčajú aj hollywoodske hviezdy. Nepoužívajte však klasické gumičky, ktoré môžu vaše učesané vlasy polámať a štiepiť. Siahnite po gumičkách z prírodného hodvábu, ktoré navyše vlasy drasticky netlačia, nelámu, nevysušujú ani nemastia.

Krok č. 9: Pripravte si pred spaním bylinkový čaj

Čistá voda je zdravá. V bylinkách sa ale ukrývajú aj liečivé a relaxačné účinky. Upokojujúci levanduľový čaj. Žalúdok miluje zas harmanček. Náš dych príjemne osvieži mäta. Vitamín C doplní šípka. Stresu nás zbaví ľubovník. Určite si doprajte pred spaním pohár sypaného čaju. Neodporúčame sladené čaje a pod. Stále platí "čím viac prírody, tým lepšie".

Krok č. 10: Nepozerajte pred spaním do telefónu! Radšej si prelistujte časopis, či knihu

Napínavý film? Srašidelný film? Romantický film, ktorý nás rozplače. Komédia, z ktorej nás rozbolí sánka od smiechu? My hovoríme nie! Doprajme si pred spánkom pokoj. Chvíľu pre seba. Nechajme si dvere do mysle otvorené, nech sa vyplaví všetko, čo nás akokoľvek môže rozrušiť a ovplyvniť naše sny počas noci. Radšej si prečítajme motivujúci príbeh v časopise, vďaka ktorému sa možno od zajtra rozhodneme žiť inak. Aj naše oči si chcú oddýchnuť. Do monitora a telefónu budeme pozerať zajtra. Nezabudnime spať minimálne 7, maximálne 9 hodín denne.

Dobrú noc a zajtra krásny deň vám želá vaša YPNOA

Ak ste v tomto článku našli niečo, čo považujete za zaujímavé, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi. Nezabudnite nás sledovať na sociálnych sieťach.

Facebook YPNOA

Instagram ypnoaofficial