Príbeh hodvábneho županu BUTTERFLY

Inšpirácia: letné ráno

Začiatkom príbehu ľahučkého hodvábneho županu BUTTERFLY, ktorý je ušitý z jednofarebného 100% prírodného hodvábu, bolo jedno nádherné slnečné letné ráno. Bolo to niekedy koncom júna. Popíjanie rannej kávy na terase, pohľad na slnkom zaliatu lúku, a v slnečnom lúči sa hrajú motýle. Pohľad, ako si bezstarostne prelietavajú z kvetu na kvet je vždy jednoducho úchvatný. Raz ich vietor vynesie úplne vysoko, že sa takmer stratia v slnečných paprskoch, potom opäť zletia dole, medzi kvety. A tak to bolo aj v to ráno; a tento pohľad stojí za to zachytiť a zhmotniť.

Ľahučké zvonovité rukávy hodvábneho županu BUTTERFLY symbolizujú práve voľné motýlie krídla počas lietania. Tak krehké, nežné. Rukávy nie sú úplne dlhé, aby ani náhodou neprekážali pri vychutnávaní si prvých ranných dúškov obľúbenej kávy, alebo čaju. Nie sú ani úplne krátke, pretože majú ruky zabaliť a ochrániť pred prvým chladom, keď opustíme svoju teplú posteľ. Župan BUTTERFLY sa akoby vznáša tesne nad kožou svojej majiteľky, pričom nežne lemuje jej krivky okolo pŕs. Ľahkosť je ukrytá aj v preloženom zapínaní okolo pása.

Pri navrhovaní tohto županu bola veľkou otázkou aj správna dĺžka, aby sme vystihli podstatu tohto modelu. Každá žena sa chce ráno cítiť svieža, ale zároveň ešte vo svojej maličkej bezpečnej ulite, z ktorej počas dňa vyletí a stane sa z nej krásny motýľ, čo sa potrebuje občas ostražito pohybovať prírodou. Župan dodáva chôdzi pôvab a ľahkosť, takže všetky pohyby vyzerajú veľmi delikátne, priam krehko, avšak neodolateľne.

Akú má dušu župan BUTTERFLY?

Keďže sme chceli zachovať a preniesť teplo ranného letného slnka priamo na župan, prvou farbou, ktorá je vládkyňou tohto modelu, sa stala svetlá zlatistá žltá. Práve tejto farby sa ženy častokrát boja, pretože v nich evokuje prílišnú výstrednosť. Avšak v kombinácii s dokonalým strihom, ktorý podčiarkne krásu tela jej majiteľky, táto farba vyzerá dokonalo. Ostatnými farbami, v ktorých sme župan navrhli, sú jemné pastelové farby, čím sme chceli preniesť na župan krásu farieb letných kvetov.

Na župane je zo zadnej časti umiestnená nášivka v tvare motýľa. Nášivky sú pestré a rôzne, ako aj motýle v prírode. Majiteľke má župan pripomínať motýľa, ktorý sa aj dnes niekde bezstarostne teší z krásy prítomného okamihu. Budeme veľmi radi, ak pri nosení tohto županu budete poznať príbeh jeho zrodu, a ak aj vo vás bude vyvolávať pocity voľnosti a bezstarostného lietania.