Hodvábne šatky hlásia návrat. Ako ich nosiť a prečo?

Hodvábne šatky sa vždy spájali s luxusom. Nosili ich už starodávni Egypťania, ktorí tak vyjadrovali svoje postavenie v spoločnosti, majetnosť. Boli šperkom, dlhoročným módnym trendom. Vo svete módy zažívajú hodvábne šatky svoj veľký návrat. Návrhári hodvábne šatky zaradili do kolekcií, hodvábne šatky nájdeme v ponuke módnych domov DIOR, HERMÉS a iných.

Hodvábna šatka je po stáročia univerzálnym doplnkom oblečenia

Hodváb nie je pri šatkách absolútnou podmienkov, ale určite hodvábna šatka ukáže oveľa krajšie, ako šatka zo syntetického materiálu. Materiál je pri tomto doplnku avšak dosť dôležitý. Veľa žien má problém s potením v oblasti krku, a to či už v lete, alebo v bežných stresujúcejších situáciách. Hodváb nepodporuje nepríjemné potenie, má prirodzený chladivý dotyk na pokožke. Šatky okolo krku z iných materiálov môžu spôsobiť nepríjemné zaparenie, začervenanie oblasti krku, môžu nepríjemne škriabať. Hodváb je jasnou voľbou hlavne v prípade, ak trpíte ekzémom, alebo inými kožnými problémami, pri ktorých je materiál dotýkajúci sa Vašej pokožky naozaj rozhodujúci.

Elegantná aj v horúčave

Ak sa chystáte na letnú dovolenku a obávate sa tropických horúčav, pokožka Vám poďakuje nie len za kvalitný opaľovací krém, ale tiež za šatku, ktorá môže dobre ochrániť oblasť krku a ramien pred spálením. Navyše budete pôsobiť elegantne, sofistikovane, nadčasovo. Hodvábnu šatku väčšieho rozmeru si môžete zľahka prehodiť aj okolo hlavy a jemne ju prichytiť pri krku. Ak nemáte radi nosenie šiltoviek, toto môže byť dobrou alternatívou. Elegancia nevychádza z módy, hodvábna šatka tu bude s nami v móde dlho.

Životnosť hodvábu je niekoľko ročná, pri správnej starostlivosti a praní v rukách si hodváb zachová krásu veľa rokov. Nosením hodvábu vyjadrujete lásku k prírode. Prírodné materiály nezaťažia pri vzniku ani rozklade planétu ako syntetika. Hodváb odporúčame chápať ako celok. Vynikajúca kvalita hodvábu si vyžaduje veľmi kvalitné vlákna priadky morušovej, ktoré tvoria bielkovinové vlákna (najmä fibrín). Hodvábna šatka na krku nespôsobí svrbenie, ani vyrážky, hodváb je hypoalergénna tkanina.

Vytvorte svoj oslnivý vzhľad vďaka hodvábnej šatke YPNOA. Prestížne šatky sú doplnkom, ktorý z každej ženy spraví dámu doslova okamžite. Svoju prvú hodvábnu kolekciu s Vami radi vyskladáme.

YPNOA hovorí "áno" elegancii