Víta Ťa YPNOA. Spojenie hodvábu a zdravia

Vítam Ťa v tomto blogovom článku, milý čitateľ. Veľmi sa teším, ak si náš sledovateľ, možno si si už zakúpil produkt značky YPNOA a možno si na tento článok natrafil iba náhodou. Nech to už bolo hocijak, si tu, na blogu značky YPNOA, a preto by som Ti chcela rozpovedať, prečo vznikla značka YPNOA a prečo si hodváb a zdravie spájam. 

Ypnoa je mladá značka, som jej zakladateľkou a síce bolo na začiatku veľa snov a vyhliadok do budúcnosti, jeden podstatný prvok, prečo vznikla YPNOA je moje zdravie. Skôr, ako som sa začala pohrávať s myšlienkou založiť značku, potrebovala som vyriešiť svoj problém. Bol to kožný problém, s ktorým mi mnoho lekárov - dermatológov, ľudovo povedané "kožiarov" nevedelo pomôcť. Skúšala som všeličo. Mastičky, tinktúry, diétu, avšak moje trápenie vôbec neustupovalo. Pýtaš sa, čo mi presne bolo?

Problém začal zo dňa na deň

Jedného dňa som pocítila svrbenie na koži v slabinách. Išla som práve na WC, dala som si dole silonky a poškriabala som sa na koži, ktorá ma svrbela. Urobil sa mi následne fľak, červený, veľký asi ako minca. Vedela som, že je to niečo zvláštne. Myslela som si, že je to nejaká reakcia na nylon (z ktorého sa vyrábajú silonky). Miesto ma svrbelo celú noc a celý ďalší deň. A zväčšovalo sa. Zľakla som sa, čo to môže byť, bolo to nepríjemné. Išla som s tým o pár dní ku kožnej lekárke.

Tá mi, ako je to bohužiaľ zvykom u niektorých lekárov, bez akéhokoľvek testu dala masť na pleseň. Začala som ju hneď používať, chvíľočku sa mi zdalo, že je to lepšie. Miesto sa ale začalo vysušovať a po asi dvoch týždňoch bol môj problém späť. Na odporúčanie mojej sestry som išla za jej kožnou lekárkou. Tá mi povedala, aby som si z miesta vzala vzorku. Každopádne, vo vzorke maličkých čiastočiek kože, ktoré sa mi podarilo zoškriabať sa nič neukázalo. Dala mi ďalšiu mastičku, tentokrát na ekzém, a tiež vodičku na potieranie.

Viac prírody okolo seba

Chvíľu opäť zaberali, avšak po čase sa svrbenie vrátilo a bohužiaľ sa fľak, červený ako oheň začal rozširovať. Hľadala som novú lekárku, našla som. Tá mi hneď na prvom stretnutí povedala, že nejde o žiadnu pleseň ale má podozrenie na zlatého stafylokoka, čo napokon ukázala aj histológia odobratej vzorky. Dala mi masť priamo na zlatého stafylokoka avšak aj ďalšie odporúčania. Už žiadne nosenie siloniek, silonkami som si to pravdepodobne spôsobila, výmena všetkého spodného prádla za prírodné materiály, žehlenie spodného prádla.

Pre mňa je hodváb krok ku zdravej pokožke

Svrbenie sa objavovalo hlavne v noci, kontaktom s látkou pyžama sa miesto veľmi dráždilo. Budila som sa ako sa škriabem. Spať bez pyžama sa mi dvakrát nechcelo, a preto som googlila a vymenila som všetky svoje pyžamá za hodvábne. Moje noci sú od vtedy pokojnejšie. Mastičku používam preventívne pri pocite už mierneho svrbenia z času na čas, horšie je to vždy v zimných mesiacoch, kedy sa nosia teplejšie typy oblečenia. Stafylokok má rád teplo, zaparenú pokožku. Boj s ním je na dlhú trať, avšak práve hodváb mi pomáha ho zvládnuť.

Je veľké množstvo ľudí s rôznymi kožnými problémami a síce sa môj problém nedá určite porovnávať s vážnym ekzémom alebo psoriázou, som si istá, že hodváb je látka, ktorá pokožku nedráždi. Je ľahučký a veľmi priedušný. A práve preto som založila značku YPNOA. Od kedy vidím, aká je príroda k nám ľuďom jemná a šetrná, snažím sa vo svojom živote mať viac prírodných materiálov.

Vítam Ťa dnes ako YPNOA, značka prírody, čistoty a jemnosti.

Michaela WITTNER