Ako sa správne starať o vlasy? YPNOA rady pre umývanie vlasov

Vlasy sú korunou krásy tak pre ženy ako aj pre mužov v každom veku. Sú dôvodom na úsmev. Sú sebavedomím. Našou bodkou pri každom outfite. Ako sa správne starať o vlasy, aby sa nám odmenili krásou každý deň? Určite platí, že za veľa vďačíme alebo vyčítame prírode a génom, avšak veľa spraví aj správna starostlivosť. Keďže my v YPNOE vlasy milujeme, spísali sme pre vás YPNOA rady, ako si správne umývať vlasy.

KAŽDÝ DEŇ VZ. RAZ ZA TÝŽDEŇ

Umývanie vlasov považujeme za rutinu od detstva. Spôsob, akým si ale umývame vlasy, je veľmi dôležitým krokom v starostlivosť. O tom, ako často vlasy umývať, existuje veľa polemík. My sa prikláňame k názoru, že síce milujeme pociť sviežich vlasov, nemusíme ich umývať každý deň, ak to nie je nevyhnutné.

YPNOA TIP: Ak máme mastné vlasy a neznesieme tento mastný pocit, nahraďte bežný šampón prepláchnutím vlasov vo vlažnom bylinkovom čaji. Vlasy si odpočinú od chémie a získajú tiež sviežu vôňu. Vlasy oživí napr. zelený čaj.

TEPLOTA VODY JE ALFOU A OMEGOU

Teplota vody, v ktorej si vlasy umývame, má byť príjemná avšak vlasom teplá voda veľmi nepomáha. Umývajte si vlasy vždy vo vode, ktorá je príjemná pre váš lakeť, či tvár. Na záver opláchnite vlasy vo vlažnej, až príjemne studenej vode. Dodá to vlasom vzdušný look a prekrvíte tiež pokožku hlavy.

VHODNÝ ŠAMPÓN AKO ZÁKLAD UMÝVANIA VLASOV

Zvoľte vždy správny typ šampónu. Nie nadarmo výrobcovia uvádzajú, na aké vlasy je aký šampón vhodný, čím vám radia, ako sa správne starať o vlasy. Každá dobrá kaderníčka vám určite odporučí šampón bez parabénov, farbív a silikónu. Farebné a biele šampóny môžu spôsobovať lupiny. Šampón si nanášajte skôr ku pokožke hlavy. Po celej dĺžke šampón naneste len pri zmývaní šampónu. Pokožku hlavy masírujte, avšak drasticky nešúchajte a neškriabte.

YPNOA TIP: Odporúčame používať čo najviac číri šampón.

AKO UMÝVAŤ MASTNÉ A SUCHÉ VLASY

Platí, že mastné vlasy si môžu vyžadovať umývanie aj každý deň. Mastné vlasy češte menej často, ideálne hrebeňom s riedkymi zúbkami. Existujú tiež teórie, že treba dopriať vlasom aj istú dávku mastnoty. Čím sme starší, pokožka hlavy vytvára menej mazu, takže s vekom môžeme mať suchšie vlasy. Zmierniť mastnenie sa vlasov môžete žihľavovým šampónom. Pre suché vlasy voľte šampón s argánovým olejom.

YPNOA TIP: prejdite si po umytí prstami po pokožke hlavy. Ak vám na končekoch prstov ostane film alebo lupiny, buď ste si vlasy umyli nedostatočne, alebo máte ochorenie pokožky hlavy a potrebujete zájsť za dermatológom.

KONDICIÓNER VLASY POHLADÍ

Kondicionér používajte po každom umytí vlasov, s výnimkou používania šampónov 2 v 1. Práve používanie kondicionéru pomôže vlasy uhladiť a zlepšiť ich vzhľad, zvýšiť lesk, znížiť statickú elektrinu vo vlasoch, vlasy posilniť, či poskytnúť ochranu pred UV žiarením. Kondicionér používajte len na končeky vlasov.

YPNOA TIP: kondicionér zmývajte z vlasou teplejšou vodou. Jednou rukou vlasy uchopte, druhou vlasy sprchujte. Dokonale umyté vlasy pri ľahkom stlačení trošku "vŕzgajú".

MASKA NA VLASY NIE JE NA TRHU LEN TAK

Zahrňte do svojej starostlivosti masky na vlasy. Môžete si ich zakúpiť v lekárni, drogérii, kaderníctve, alebo jednoducho vyrobiť doma z domácich tradičných ingrediencií. Určite neplatí, že drahšia maska zabezpečí lepší výsledok. Masku na vlasy aplikujte na celú dĺžku vlasov, používajte cca raz do týždňa a nechajte pôsobiť podľa návodu.

FARBENÉ VLASY MILUJEME TIEŽ

Ak si vlasy farbíte, zvoľte šampón, kondicionér alebo masku vhodnú pre farbené vlasy. Aj o farbené vlasy sa musíme určite správne starať. Tieto prípravky obsahujú špeciálne pigmenty, ktoré podčiarknu farbu vašich vlasov a tiež ich krásne vyživia.

YPNOA TIP: raz za čas môžete použiť tieto šampóny aj keď si vlasy nefarbíte. Vlasy sa vám budú krásne lesknúť a budú výrazne oživené. 

ZÁVER JE DÔLEŽITÝ

Po umytí vlasy zabaľte do uteráka, avšak nežmýkajte ani silno nestláčajte. Chvíľu sú krehké a práve žmýkanie ich môže lámať a poškodiť. Nikdy nechoďte spať s mokrými vlasmi. Mokré vlasy tiež ihneď nečešte, ani nestláčajte do gumičiek či štipcov. Toto všetko spôsobuje lámanie vlasov.

YPNOA TIP: ak chcete vlasy zopnúť, používajte hodvábne gumičky, ktoré ich uchopia len jemne a s láskou

Ak ste v tomto článku našli niečo, čo považujete za zaujímavé, určite ho zdieľajte so svojimi priateľmi. Nezabudnite nás sledovať na sociálnych sieťach.

Facebook YPNOA

Instagram ypnoaofficial